Urządzanie łazienki w kawiarni nie jest takim prostym zadaniem. Trzeba zwrócić uwagę na wiele elementów. Pomieszczenie powinno być efektowne, ale również funkcjonalne i łatwe do utrzymania w czystości. Radzimy na co zwracać uwagę przy wyposażeniu tej przestrzeni.

Łazienka inna niż w domu

Wyposażenie łazienki w obiektach komercyjnych różni się od domowego. Tradycyjne meble i sprzęty są mało oryginalne, a przez to mogą być szybko zapomniane. Takie drobne i z pozoru nieistotne rzeczy przekładają się jednak na przepływ klientów. Jeśli goście są zadowoleni, a coś przyciągnie ich uwagę, to chętniej wracają w dane miejsce. Choć na rynku jest ogromny asortyment produktów łazienkowych, to tylko niektóre zdają egzamin w kawiarniach. Wynika to z faktu, że takie obiekty są znacznie bardziej narażone na szybszą eksploatację. Przy doborze trzeba więc uwzględnić nie tylko estetykę, ale również funkcjonalność. Villeroy & Boch umywalka musi być wykonana z dobrej jakości materiałów, które będzie można łatwo utrzymać w czystości. Na szczęście na rynku jest ogromny asortyment i z pewnością będzie się można na coś zdecydować Najlepszym pomysłem są rzeczy z białej ceramiki o opływowych kształtach. Najłatwiej je doprowadzić do dobrego stanu, gdyż jest cala masa różnych środków przeznaczonych do pielęgnacji takich powierzchni. Wprawdzie półki sklepowe są wyposażone w bardzie niekonwencjonalne rozwiązania do łazienki, ale nie zawsze są one praktyczne. Modna onegdaj Villeroy & Boch umywalka w kwadratowym kształcie jest dużo trudniejsza do utrzymania, bo woda wolniej spływa. W efekcie szybciej tworzą się zacieki co może wyglądać nieciekawie.

Poszukaj inspiracji

Jeśli nie mamy pomysłu, jak urządzić takie pomieszczenie, poszukajmy ciekawych pomysłów w magazynach zajmujących się wystrojem wnętrz. Są tam, gotowe aranżacje, które można podpatrzeć i wykorzystać w swoim lokalu. W ten sposób uda się urządzić wnętrze z polotem. Innym wyjściem jest zobaczenia, jak konkurencja ma wyposażone wnętrze. Szczególnie dotyczy to miejsc popularnych i obleganych, których właściciele mają wszystko przemyślane. Oczywiście nie można urządzać łazienki w taki sam sposób, ale warto poszukać inspiracji. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest skorzystać z usług profesjonalnego dekoratora wnętrz. Wtedy zyskamy pewność, że przestrzeń będzie dopracowana w każdym najmniejszym szczególe. To bardzo ważne. Osoba, która zajmuje się wyposażaniem obiektów komercyjnych zawodowo będzie wiedziała na co należy zwrócić uwagę, by pomieszczenie robiło wrażenie, a jednocześnie było bardzo funkcjonalne. Oczywiście wszystko powinna uzgadniać z właścicielem, by łazienka spełniała jego oczekiwania, ale może mu sugerować różne atrakcyjne rozwiązania i nowoczesne sposoby zagospodarowania wnętrza. Ważne jest również wykończenie. Powinno być ono dopracowane w każdym szczególe. Tylko wtedy przestrzeń będzie się dobrze prezentowała i zrobi duże wrażenia na gościach odwiedzających dany lokal.