Płyta warstwowa dachowa to nowoczesne i opłacalne rozwiązanie na miarę współczesnego budownictwa. Znajduje zastosowanie w stawianiu obiektów różnego rodzaju i zdecydowanie zyskuje na popularności. Czym się charakteryzuje?

Płyta warstwowa dachowa – jakie ma cechy?

Korzystanie z płyt warstwowych dachowych pozwala postawić bezpieczny w użytkowaniu i estetyczny budynek. Wiele osób podkreśla, że jest to nowoczesne i opłacalne rozwiązanie. Czym się wyróżnia? Po pierwsze, płyty warstwowe dachowe mają właściwości ognioodporne. Chronią także przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To wszystko wpływa na to, że można poczuć się w swoim domu bezpiecznie. Warto wspomnieć także o cechach izolacyjnych płyt, które nie tylko wpływają na komfort mieszkania, zatrzymując ciepło wewnątrz budynku, ale także pozwalają oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu.

Płyta warstwowa dachowa wyróżnia się także łatwością montażu. Wybierając ją, można znacznie skrócić czas wykonywania prac budowlanych, dzięki czemu dom staje się gotowy do użytku znacznie szybciej niż podczas stosowania standardowych metod zabezpieczania dachu. Trudno zaprzeczyć, że wielu osobom zależy na sprawnie przeprowadzonej budowie. Dotyczy to szczególnie inwestycji przemysłowych lub komercyjnych, w których czas odgrywa główną rolę. Samo tworzywo jest bezpieczne dla środowiska, a właściwości termoizolacyjne płyt utrzymują się nawet do 40 lat. Nie trzeba wspominać o szerokiej dostępności wielu kolorów i wzorów płyt, dzięki której da się stworzyć estetyczny i gustowny budynek – także z zewnątrz.

Rodzaje płyt warstwowych dachowych

Wśród płyt warstwowych dachowych wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje:

  • płyty warstwowe dachowe wypełnione wełną mineralną (charakteryzują się wysoką izolacją termiczną i akustyczną; są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz ogień),
  • płyty warstwowe dachowe z rdzeniem z pianki QuadCore (posiadają sporą odporność na ogień oraz wysokie parametry izolacji termicznej; cechują się dużą szczelnością, która zapobiega przedostawaniu się do wnętrza budynku deszczu i pary wodnej).

Oba rodzaje płyt są łatwe do zamontowania. Są też uniwersalnymi produktami, bowiem można je wykorzystywać zarówno do zabezpieczania dachów płaskich, jak i skośnych.

Zastosowanie płyt warstwowych dachowych – do budownictwa jednorodzinnego oraz przemysłowego

Wykorzystanie płyt warstwowych dachowych jest bardzo szerokie. Na ich zakup decydują się zarówno osoby, które są w trakcie budowy swojego domu, jak i inwestorzy biznesowi. Szybki montaż, nowoczesne i opłacalne rozwiązania oraz spore walory estetyczne sprawiają, że płyty tego typu stają się coraz bardziej popularne. Najczęściej wykorzystuje się je do budowy obiektów sportowych, hal przemysłowych, obiektów handlowych i biurowych oraz magazynów lub punktów transportu.