Chyba wszyscy zgodzą się z tym, że każde dziecko zasługuje na chwilę rozrywki. Kiedyś te chwile najprzyjemniej się spędzało na podwórku z innymi dziećmi. Nie wydaje mi się, żeby to specjalnie się zmieniło. Owszem – mamy teraz dostępne dla wszystkich laptopy i dostęp do internetu i im starsze dzieci, tym częściej będą wybierać ten sposób rozrywki, ale pamiętajmy, że ruch fizyczny jest bardzo ważny dla młodych osób, ażeby mogli funkcjonować bez komplikacji np. z kręgosłupem.

Miejsce spotkań

Tak więc bardzo ważnym jest zapewnienie dzieciom miejsca, gdzie będą mogły się wyszaleć, spotkać ze znajomymi i aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Takim miejscem jest plac zabaw Warszawa jest miastem, które ich potrzebuje. W każdym mieście miejsca wydzielone specjalnie dla dzieci są cenne. Miasta starają się budować place zabaw dosyć często, tak żeby ich nie zabrakło. Jest to istotne, żeby każde dziecko miało możliwość wyjść przed blok i móc się pobawić, a rodzice zadowoleni, wiedząc gdzie się znajdują pociechy i widząc je przez balkon, czy okno mogli być spokojni. Również Warszawa w pewien sposób walczy o takie miejsca, gdzie dzieci będą miały miejsce na bieganie, granie w piłkę, wspinanie się na drabinki, czy pohuśtanie na huśtawkach.

Poczucie wolności i bezpieczeństwa

Plac zabaw Warszawa nie tylko dają przestrzeń, ale również są wyposażone w odpowiedni sprzęt, aby dzieci miały co robić. Piaskownica, karuzele, stoły do tenisa stołowego oraz huśtawki, to obowiązkowy wręcz element takiego placu. Każdy z nas pamięta te czasy, kiedy wspólnie ze znajomymi wygłupialiśmy się i bawiliśmy się na placach zabaw. Jest to integralny element naszego dzieciństwa i nie możemy pozwolić, żeby budowane bloki nie pozwalały na zbudowanie placu zabaw dla dzieci i młodzieży. Również dla młodzieży to jest świetnie miejsce spotkań – charakterystyczny punkt i miejsce, gdzie można posiedzieć, pogadać, czy pograć w ping-ponga.

Tak więc musimy dbać o miejsca, gdzie bawią się nasze pociechy i powinniśmy zapewnić im bezpieczeństwo oraz wydzielać odpowiednie tereny tylko dla dzieci. Wszyscy zgodzimy się, że place zabaw są potrzebne.