Na prysznice decyduje się coraz więcej osób. Są zdecydowanie bardziej praktyczne od wanny. Dzięki nim zużywa się mniej wody. Poza tym niewiele osób ma czas na długie kąpiele. Dodatkowo, zajmują o wiele mniej miejsca, co jest dodatkową zaletą w przypadku niewielkich mieszkań.

Na rynku dostępne są różnorodne prysznice. Coraz większą popularnością cieszą się modele bez brodzika z samą kabiną prysznicową. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Jakie zalety mają kabiny prysznicowe szklane od firmy ESGlas – http://esglas.pl/oferta/kabiny-prysznicowe-szklane/? Czy są bezpiecznym rozwiązaniem?

Kabina prysznicowa ze szkła – do jakiego stylu pasuje?

Kabiny tego typu idealnie sprawdzą się do nowoczesnych wnętrz, w których przeważają kolory takie, jak czerń, biel czy szarość. Podkreślą minimalizm wnętrza. Świetnie sprawdzą się w połączeniu z mozaiką w stonowanych kolorach. Kabiny prysznicowe szklane są także idealne do łazienek industrialnych wypełnionymi płytkami Calacatta. Pasują bowiem do ceglanych ścian. Doskonale sprawdzą się w połączeniu ze ścianą wykonaną z płytek drewnopodobnych. Szklane kabiny to rozwiązanie nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale także klasycznych. Pasują bowiem bo łazienek, w których królują beże i brązy. Dzięki temu, że szkło jest transparentne pasuje do wszystkich rodzajów płytek i podłóg. Także do aranżacji w pastelowych odcieniach

Kabiny prysznicowe szklane – czy są bezpieczne?

Szkło wielu osobom kojarzy się z materiałem niebezpiecznym, nietrwałym i łatwym do zarysowania bądź uszkodzenia. Okazuje się jednak, że tworzone obecnie kabiny prysznicowe szklane mają długą żywotność ze względu na zastosowane w nich rozwiązania na przykład antykorozyjną powłokę. Szkło używane do pryszniców jest mocne i trudno je zbić. Dodatkowo kabiny tego typu mają bardzo mocne zawiasy, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo. Ważne jest również, że szkło z odpowiednią powłoką jest bardzo odporne na zmiany temperatury. Użycie nagle gorącej wody nie spowoduje więc pęknięć. Co ważne, gdyby jednak doszło do pęknięcia drzwi szklanych od kabiny, to są one wykonane w taki sposób, żeby rozpadły się na miliony malutkich kawałków, które nie są ostro zakończone. Minimalizuje to możliwość skaleczenia się.

Szklana kabina – nowoczesne rozwiązanie do domu i mieszkania

Szklane kabiny to idealne rozwiązanie zarówno do domów, jak i mieszkań. W domach sprawdzą się w drugiej, mniejszej łazience. Choć z powodzeniem mogą być także stosowane do ogromnych, robiących wrażenie pryszniców. Dzięki temu, że można robić je na wymiar zostaną dokładnie dobrane do wielkości wnętrza. Kabiny tego typu sprawdzą się idealnie do mieszkań, gdzie często brakuje miejsca na wannę. Pozwolą stworzyć przyjemną i estetyczną łazienkę. Jest to możliwe zwłaszcza w przypadku pryszniców walk-in. Wyglądają o wiele lepiej niż modele z brodzikami. Prysznice walk-in są niezwykle minimalistyczne, a także bardziej wygodne. Są zdecydowanie bezpieczniejsze dla dzieci, które nie muszą mierzyć się z wysokim progiem brodzika. Z tego samego powodu to lepsze rozwiązanie do domów, w których mieszkają osoby starsze. Bez wątpienia łatwiej z takiego prysznica korzystać osobom niepełnosprawnym, które wymagają pomocy przy skorzystaniu z łazienki.

Jakie zalety mają kabiny prysznicowe szklane?

Jedną z zalet zastosowania w łazience właśnie takiej kabiny prysznicowej jest łatwość jej czyszczenia. Żeby szkło prezentowało się naprawdę ładnie, musi być doskonale czyste. Na szczęście nie trzeba do tego wielu wysiłków. Dzięki zastosowaniu TimeLess SGG szkło o wiele łatwiej się czyści. Osad nie zbiera się na kabinie zbyt szybko, ponieważ dzięki specjalnej powłoce woda natychmiast z niej spływa. Co ważne, zaletą kabin z szybą tego typu jest ich niezmieniający się przez lata wygląd. Szkło wciąż będzie przepuszczało tyle samo światła i zachowa doskonały wygląd.

Gdzie kupić szklaną kabinę?

Kabiny prysznicowe szklane powinny być wykonane z dbałością o każdy szczegół. Dlatego też, szukając firmy, trzeba zwrócić uwagę na jej doświadczenie oraz dotychczasowych klientów. Jeśli ma za sobą wiele realizacji oraz jest chętna do udzielenia wskazówek, można się zdecydować na jej usługi. Żeby prysznic ze szklaną kabiną mógł pełnić swoją funkcję jak najlepiej, musi być wykonany przez fachowców, którzy pomogą dobrać wymiar kabiny indywidualnie dla każdego klienta. Powinna być to firma, która proponuje różnorodne rodzaje rozwiązań, a także dopasowuje się do klienta pod względem oczekiwań dotyczących rodzaju szkła. Najważniejsza jest bowiem możliwość wyboru i jednocześnie uzyskanie wartościowych rad od fachowców.

Wybranie szklanej kabiny prysznicowej to idealne rozwiązanie do każdej łazienki. Sprawdzi się zarówno w dużych, jak i niewielkich pomieszczeniach. Zda egzamin w każdej aranżacji, ponieważ szkło jest transparentne. Dopasuje się do minimalistycznych wnętrz, a także łazienek urządzonych w stylu glamour. Jest to bezpieczne rozwiązanie dla dzieci oraz osób starszych, a także niepełnosprawnych. Nie stanowi zagrożenia ze względu na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które zapewniają trwałość. Poza tym są to kabiny łatwe w utrzymaniu czystości.