Głównym kryterium wyboru samochodu firmowego jest określenie budżetu, jaki można przeznaczyć na zakup floty. Ustalenie pułapu pozwala nam zawęzić wybór do konkretnej marki i modelu. Kolejnym krokiem jest skonfigurowanie odpowiedniego samochodu w zależności od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności
Finansowanie samochodu służbowego
Zakup samochodu firmowego powinien rozpocząć się od analizy różnych wariantów finansowania i wyboru najkorzystniejszego z punktu widzenia firmy. Najczęściej decyzja zapada pomiędzy zakupem samochodu za gotówkę na fakturę, leasingiem a kredytem. Nie istotne jest to jak zakupisz, ale czy samochód używany będzie z gwarancją.
Oprócz korzyści finansowych w postaci wyłącznych rabatów na samochody w leasingu firmowym oraz preferencyjnych warunków finansowania, klienci mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w wyborze najlepszej oferty ubezpieczenia OC, AC i GAP. Niektórzy sprzedawcy uzależniają cenę samochodu od wybranych ubezpieczeń dodatkowych. Warto wtedy przekalkulować, czy faktycznie jest to najlepsza opcja zakupy samochodu.
Kredyty samochodowe dla firm
Zastanów się, do czego potrzebujesz swojego samochodu służbowego. Czy będziesz przewozić towary? Ile osób chcesz przewieźć? Jak daleko zamierzasz podróżować w ciągu roku? Dostosowanie samochodu dokładnie do codziennej działalności firmy pozwoli Ci zaoszczędzić niepotrzebnych kosztów. Nie zapominaj, że koszty eksploatacji zależą również od wielkości pojazdu.
Wielu dealerów oferuje korzystne kredyty na samochody firmowe. Toyota, na przykład, oferuje zerową zaliczkę, umowę na okres do 8 lat i oprocentowanie zaczynające się od 6%.
Serdecznie zapraszamy do zapozania się z nowym modelem Toyoty Highlander.
Dodaj komentarz