Urządzenie łazienki nie jest proste. Pomieszczenie musi być równocześnie estetyczne i funkcjonalne. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zainwestować w wannę, czy kabinę prysznicową. Oba rozwiązanie mają swoje zalety, ale też i ograniczenia.

Wygodna wanna z hydromasażem

Wanny znajdują wielu zwolenników. Tym bardziej, że są wygodne i można się w nich nie tylko się odświeżyć, ale również wypocząć. Współcześnie produkowany asortyment jest wyposażony w wiele funkcjonalnych dodatków, jak np. masaż wody, który pomaga się odprężyć po ciężkim dniu. Wanny stanowią również swoistą ozdobę łazienki. Mają designerskie kształty i żywe kolory. Można je ustawić w dowolnym miejscu. Aromatyczna kąpiel przy dźwiękach muzyki jest bardzo relaksująca. To doskonały sposób na wytchnienie i poszukanie inspiracji. Wanny są również dobrym pomysłem dla rodziców z dziećmi. Maluchy lubią się pluskać. Dobrze się czują, kiedy do wody wrzuci się zabawki. Gorąca kąpiel rozluźnia mięśnie, dlatego jest polecana do łagodzenia zakwasów. To również dobry sposób na pobudzenie krążenia i lepsze samopoczucie. Nic dziwnego, że kąpiel w wannie ma tak wielu zwolenników. Jednak taki sposób dbania o higienę ma też swoje wady – zużywamy więcej wody przez co nasze rachunki są większe. Ponadto długotrwałe sesje wysuszają skórę. Osoby starsze lub cierpiące na schorzenia stawów mają problemy, żeby wejść do wanny. Czasami montują na ścianie uchwyty ułatwiające dostanie się do środka, ale nie zawsze zdają one egzamin.

A może jednak nowoczesna kabina?

Szybki prysznic pobudza krążenie krwi. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że nie zużywamy dużo wody, dlatego tego typu zabiegi pielęgnacyjne są bardzo ekonomiczne. To również dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w pełni sprawne. Prysznic nie wysusza skóry. Nowoczesne kabiny można wyposażyć w przydatne akcesoria, np. ławeczki czy krzesła ułatwiające mycie. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Można dobrać narożną kabinę, która nie zajmie tyle miejsca co wanna. Poza tym kabiny prysznicowe bardzo dobrze się prezentują. Zastosowanie nowoczesnych materiałów, kolorowych szyb, efektownego oświetlenia i chromowanych wykończeń sprawiają, że łazienka wygląda bardzo elegancko. Żeby całość dobrze się prezentowała, trzeba dobrać do tego odpowiednie dodatki i pozostałe akcesoria. Najlepiej by były to rzeczy markowe.Villeroy & Boch umywalka i inne produkty to doskonałe rozwiązanie. Firma istnieje na rynku od przeszło dwóch stuleci. Przez cały czas istnienia stawia na innowacyjność. Produkowane przez nią rzeczy wyróżniają się wysoką klasą i trwałością co jest bardzo ważne, bo inwestycja w wyposażenie łazienki ma służyć na długo. Tylko dobre materiały wytrzymają próbę czasu i nie będą się psuły.

Niezależnie jednak, czy zdecydujemy się na fikuśną wannę, czy elegancką kabinę prysznicową, musimy odpowiednio o nie dbać. Ceramiki nie można szorować proszkiem do prania, ani stosować szorstkich szmatek i szczotek, bo wówczas powierzchnia się zarysuje, a tego nie da się odwrócić. Nie powinniśmy także używać silnych detergentów, jeśli nie mamy pewności, że nie są one przeznaczone do czyszczenia takich powierzchni. Najlepiej do pielęgnacji stosować środki, które są dedykowane do łazienek. Zawierają one w swoim składzie czynniki pozwalające pozbyć się kamienia i nadające połysk bez szorowania. Ważne jest też, żeby na blacie Villeroy & Boch umywalka nie kłaść ciężkich przedmiotów, które mogą uszkodzić strukturę materiału.