Biuro powinno być urządzone gustownie i funkcjonalnie. Z jednej strony musi robić wrażenie na gościach, którzy przychodzą załatwić wiele spraw, a z drugiej ma być praktyczne. Rzeczy powinny być sensownie poukładane, a w wykonywaniu codziennych obowiązków nie powinno przeszkadzać słońce.

Jak zapewnić komfort pracownikom?

Kiedy temperatura na dworze się podnosi, praca staje się udręką. Ciężko jest przebywać kilka godzin będąc pod stałym działaniem promieni słonecznych, które dostają się do pomieszczenia. To oślepia i powoduje, że praca idzie znacznie wolniej. Poza tym generuje problemy ze skupieniem się. Trudno jest się skoncentrować, kiedy cały czas oślepiają nas promienie UV. Rozwiązaniem są rolety, ale większość z nich całkowicie zaciemnia pomieszczenia. Trzeba pracować przy sztucznym świetle co nie jest komfortowe, a na dłuższą metę prowadzi do bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Oczy szybciej się psują i trzeba nosić okulary. W wielu pomieszczeniach montuje się verticale, które różnią się od tradycyjnych osłon tym, że można regulować kąt ich ustawienie tak by chroniły przed rażącymi promieniami słońca, ale jednocześnie nie zaciemniały całkowicie pomieszczenia. Verticale Warszawa składaj się z pionowych pasów tkaninowych. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku rozwiązań te można swobodnie regulować: odsuwać, zmieniać kat nachylenia, całkowicie zasłonić. To bardzo ułatwia pracę, a jeśli nie ma żadnych czynników, które rozpraszają uwagę znacznie lepiej i szybciej wykonuje się swoje obowiązki. Większa koncentracja, dobra widoczność znacznie poprawiają warunki pracy. Dzięki temu ludzie są bardziej efektywni i w krótszym czasie mogą wykonać daną rzecz.

Zadbaj o dobrą wentylację

W rzetelnym wykonywaniu prac przeszkadzają wysokie temperatury. Ludzie się pocą, szybciej się męczą i więcej narzekają. Tymczasem stworzenie optymalnych warunków do pracy może zapewnić pełny komfort i przyspieszyć pewne działania. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w klimatyzację. Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, a urządzenia są bardzo zaawansowane technologicznie. Cicha praca nie przeszkadza w wykonywaniu powierzonych prac i stwarza idealny komfort cieplny. Żeby temperatura w pomszczeniu utrzymywała się na stałym poziomie, można zainwestować w regulatory, które będą sterować pracą założonej instalacji. W ten sposób nie trzeba będzie czekać aż pomieszczenie się ochłodzi. Sterowniki pozwolą na utrzymanie optymalnych warunków przez cały czas. Można ustawić je tak, że klimatyzacja będzie się załączała na godzinę przed rozpoczęciem pracy. Wtedy każdy, kto wejdzie do środka będzie mógł w spokoju zająć się swoimi sprawami. Lato nie jest sprzyjającym okresem w firmie. Słońce , wysokie temperatury są sporym utrudnieniem. Jednak wystarczy podejść do tematu z głową. W oknach zastosować verticale Warszawa, a w reszcie budynku zamontować system wentylacji. To znacząco poprawi jakość wykowywanych zadań. Poza tym w szerszej perspektywie wpłynie na ruch, bo jeśli klienci będą się dobrze czuli, spędzą w firmie więcej czasu. Dzięki temu jest większa szansa, że zainteresują się oferowanymi produktami i usługami i coś od nas kupią. Żeby dodatkowo poprawić samopoczucie kontrahentów, można zaproponować im pyszną i aromatyczna kawę lub coś zimnego do picia, żeby mogli się schłodzić po przyjściu z dworu. Takie zabiegi sporo nie kosztują, a mogą się przełożyć się na jakość funkcjonowania przedsiębiorstwa, a w perspektywie długoterminowej zapewnią większe obroty.
Modne i kolorowe verticale znajdziesz na stronie: http://www.rolsun.pl/rolety-materialowe/wewnetrzne/verticale.html