W modzie, niezależnie od tego, czy podejmowana jest tematyka ubioru, wystroju wnętrz, czy też pewnych wzorców zachowań, pewne trendy po okresie, kiedy były niechętnie użytkowane, wracają do łask. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o płytki lastryko – http://dagmaplytki.pl/blog/post/plytki-lastryko-powracajcy-trend. Coraz więcej osób dostrzega w nich potencjał i chce z ich pomocą urządzić swoje mieszkanie.

Co to jest… czyli krótka charakterystyka płytek lastryko

Osoby, które nie mają wiedzy na temat materiałów stosowanych w budownictwie, z pewnością nie będą kryły swojego braku zainteresowania szczegółowymi informacjami na temat składu i budowy poszczególnych płytek i innych elementów wykończenia wnętrz. Warto jednak wiedzieć przynajmniej ogólnie, że do stworzenia płytek lastryko potrzeba czterech składowych, a są to:
– cement,
– grys czyli rozdrobnione kamienie bądź żużel,
– barwniki,
– woda.
Wzór bywa też przenoszony i stosowany w tworzeniu płytek ceramicznych.

Funkcjonalność i bogactwo zastosowań

Jeżeli mowa o płytkach, to od razu pojawia się pytanie o możliwości ich wykorzystania – czy będzie to tylko podłoga czy może również ściany? I jedno i drugie, ale nie tylko, co niesamowicie dodaje funkcjonalności. Płytki znakomicie spełniają swoje zadanie również na przykład na obudowie wanny. Jeśli chodzi o kolory, to może wydawać się, że tutaj jak nigdzie indziej wskazana jest swego rodzaju klasyka – czyli szarości. Jednak nic bardziej mylnego. Nie ma przeszkód, by płytki lastryko były wykonane w innych kolorach, na przykład w kolorze zielonym czy niebieskim i wielu innych barwach i odcieniach, które najlepiej, zdaniem kupującego, będą pasować do urządzanego wnętrza. Najważniejsze, aby wnętrze spełniało oczekiwania osoby, która będzie w nim później przebywać i cieszyć się urządzonym i wykończonym mieszkaniem. Wybranie płytek lastryko to dobry wybór zarówno do minimalistycznego, jak i stylu vintage- w ten sposób łączymy nowoczesność z tradycją. Z pewnością wiele domów jest dziś w ten sposób urządzanych, co oczywiście ma swoje uzasadnienie.

Dom na lata

Dom buduje się na lata. Tak samo – mieszkanie kupuje się na lata. Stąd chęć, aby wszystkie materiały wykorzystane do wykończenia wnętrza były wytrzymałe, cechowały się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Płytki lastryko są bardzo odporne na ścieranie. Producenci doskonale zadbali o ten aspekt, wiedząc, jak duże znaczenie ma to dla klientów. Dom i mieszkanie mają być czymś trwałym, symbolem siły oraz wytrwałości. Dlatego też w domu lub mieszkaniu nie ma miejsca na niedoskonałości, na tak zwaną „prowizorkę”. Trzeba wykorzystać całą swoją siłę i energię, aby stworzyć dom najlepsze z możliwych, taki, do którego nawet po wielu latach będzie się wracało z uśmiechem na ustach. Można wymienić meble, dekoracje, ale fundamenty i elementy, takie jak płytki czy panele, trzeba od razu wybrać jak najlepsze, by były zdolne przetrwać wiele zawirowań. Wybór płytek lastryko jest wyborem najlepszym z możliwych i wiele osób już się o tym przekonało. Czas, by do tego samego wniosku doszli kolejni klienci.