Dom jest miejscem odpoczynku i relaksu. Jest oazą, do której chętnie się wraca po ciężkim dniu pracy. Powinien być zadbany i czysty, ale również urządzony i udekorowany w taki sposób, aby był jak najbardziej funkcjonalny i praktyczny. Niezależnie od wielkości domu czy mieszkania powinny się w nim znaleźć łazienka, kuchnia, sypialnia oraz pokój dzienny, określany również mianem salonu.

Aranżacja łazienki

Aranżacja łazienki zajmuje sporo czasu. Jest to jeden z największych remontów, jakie trzeba będzie wykonać przed wprowadzeniem się do nowego domu czy mieszkania. Sklepy z elementami wyposażenia łazienek oferują obecnie całą gamę artykułów, dzięki którym łazienka będzie nie tyko piękna, ale również praktyczna. Przygotowuje się projekt w postaci wizualizacji, dzięki któremu będzie widać, jak rozłożone będą poszczególne sprzęty w łazience, jak będą wyglądać płytki łazienkowe itp.

Sedes w łazience

Jednym z ważnym elementów w każdej łazience jest sedes. Obecnie montuje się stelaże podtynkowe, dzięki którym cała spłuczka jest zabudowana. Nowoczesne modele cechuje duża trwałość i odporność na wszelkie uszkodzenia i awarie. Stelaże podtynkowe są w stanie utrzymać obciążenie o wadze nawet ponad 200 kg, dzięki czemu z powodzeniem nadają się również dla osób z dużą wagą.

Wyposażenie łazienki

Ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki jest również wanna lub prysznic. W dużych pomieszczeniach można zdecydować się na montaż zarówno wanny, jak i prysznica. W łazience koniecznie pojawia się również umywalka wraz z szafką na kosmetyki oraz elementy armatury, takie jak krany, baterie lub panele prysznicowe itp.

Płytki w łazience

Na rynku można się spotkać z ogromnym wyborem różnego rodzaju płytek ściennych i podłogowych, które przeznaczone są do łazienek. Dzięki nim można stworzyć niepowtarzalny klimat w swojej łazience. Pomieszczenie może być urządzone w stylu nowoczesnym lub klasycznym w zależności od gustów i preferencji wykonawcy i inwestora. Bardzo modne są płytki w dużych rozmiarach, które doskonale nadają się do małych pomieszczeń. Dzięki nim można optycznie powiększyć małą przestrzeń. Przy dużych płytkach zaleca się stosowanie możliwie jak najmniejszej fugi, przez co ściana wydaje się jednolitą powierzchnią.

Kuchnia – serce domu

Kolejnym bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu jest kuchnia. Tutaj skupia się życie rodzinne, zatem warto się postarać o to, aby kuchnia była estetyczna, funkcjonalna i praktyczna. Liczy się rozmieszczenie poszczególnych sprzętów i mebli kuchennych. Szafki kuchenne powinny pomieścić wszelkie artykuły spożywcze, takie jak przyprawy, koncentrat barszczu czerwonego, produkty mączne itp. W dobrze zorganizowanej kuchni warto również wytyczyć miejsce do pracy, tzw. blat roboczy. W tym miejscu będzie się przygotowywać potrawy, przestrzeni powinno być więc dużo.

Funkcjonalność w kuchni

O funkcjonalności kuchni decyduje prawidłowe zagospodarowanie przestrzeni. Sprzęty kuchenne i szafki meblowe powinny być ustawione w odpowiedniej kolejności. Warto również przestrzegać kilku zasad organizacji. Lodówka nie powinna się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie piecyka i kuchenki do gotowania. Zmywarka powinna być umieszczona w pobliżu zlewu.

Utrzymanie czystości w kuchni

W kuchniach bardzo często pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia, spowodowane przez artykuły spożywcze takie jak np. koncentrat barszczu czerwonego oraz przez tłuszcz. Nowoczesne meble są projektowane w taki sposób, aby wszelkie zabrudzenia można było szybko usunąć nawet przy użyciu tradycyjnych, domowych środków czystości. W utrzymaniu czystości i porządku w kuchni pomagają zwłaszcza gładkie fronty meblowe, które są odporne na przywieranie brudu i tłuszczu.