Salon to honorowe miejsce, w którym spotykamy się całą rodziną i ze znajomymi, dlatego jego oświetlenie ma kluczowe znaczenie. Przede wszystkim jego zadaniem jest po prostu rozjaśnienie pomieszczenia, ale też warto skupić się na walorze estetycznym – powinniśmy wybrać lampę, która idealnie wkomponuje się w wystrój. Dlaczego jest to tak istotna kwestia? W dzisiejszym artykule spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Jaką lampę wybrać?

Możliwości mamy kilka, możemy postawić na klasyczne rozwiązania, bądź te nieco bardziej oryginalne. Jeśli Twoje mieszkanie zalicza się do pierwszego rodzaju, proponujemy lampy podłogowe. Lampa stojąca jest bardzo popularna, ze względu na możliwość ustawienia jej w dowolnym miejscu i bezproblemowego przeniesienia w inne, kiedy uznamy, że mamy ochotę na zmiany. Szeroka oferta dostępna w sklepach sprawiła, że co druga osoba posiada stojący model, w który warto się zaopatrzyć. Jej rodzajów jest tak wiele, że podjęcie decyzji nie będzie należało do najprostszych.

Ze swojej strony proponujemy oświetlenie Iconehttp://www.blue-light.com.pl/icone/ – które jest namiastką luksusu, połączonego z nowoczesnym designem. Ta włoska marka, produkuje oświetlenie głównie do nowoczesnych pomieszczeń, ale prostsze modele, idealnie nadawałyby się także, do tradycyjnej aranżacji. Marka za cel stawia sobie stworzenie minimalistycznej biżuterii we wnętrzu, w postaci lamp. Musimy jednak pamiętać, że stojący model, nie będzie w pełni oświetlał naszego salonu, zwłaszcza jeśli ma on duży metraż.

Przechodząc zatem do pomieszczeń o nieco większych wymaganiach, które potrzebują oryginalnych pomysłów, dla których Icone jest zbyt kompromisowe, przedstawiamy Patrizie Volpatohttp://www.blue-light.com.pl/patrizia-volpato/. Jeśli uważamy, że żyrandol do salonu to dobre rozwiązanie, wówczas proponujemy własnoręcznie produkowane modele ze szkła Murano lub nowoczesne, niestandardowe rozwiązania.

Żyrandol do salonu jest bardzo odważnym posunięciem, na który decyduje się znacznie mniej osób. Będą one idealnie wyglądać w nowoczesnych salonach, ale także w tych stylizowanych po włosku. Patrizia Volpato to niecodzienne rozwiązanie, ale decydując się na nią, mamy gwarancję zadowolenia. Przy tej opcji oświetlenie całego salonu będzie równomierne, ponieważ światło będzie padało z góry.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Lampy do salonu, jak już wcześniej wspomnieliśmy, są istotnym wyposażeniem wnętrz. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę na:

-jakość, którą zazwyczaj można ocenić po materiale, z którego została wykonana,
-ogólny wygląd, czy będzie pasowała nam do aranżacji,
-detale, które mogą okazać się kluczowe, jeśli kupimy model ze złotymi dodatkami, mając w salonie przewagę srebra.

Skupiając się na jakości, warto dodać, że nie ważne czy będzie to żyrandol, czy lampa stojąca, lampy do salonu są przez nas używane niemalże codziennie, a więc dobrze jest zaopatrzyć się w naprawdę dobrą jakościowo. Jeśli nie chcemy za rok wymieniać jej, postawmy na sprawdzone firmy i zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są wykonane.