Kiedyś często niespełnione marzenie, dziś już coraz częściej wręcz codzienność – własny dom lub mieszkanie. Współczesne pokolenie młodych ludzi może nawet nie pamiętać takiej sytuacji, gdy marzenia o posiadaniu własnego mieszkania, o domu nie wspominając, pozostawały przez dużą część życia tylko niespełnionymi…

Czy marzenia o własnym domu czy mieszkaniu są do zrealizowania?
Czasy współczesne są takie, że tych marzeń nie trzeba odkładać na kiedyś. Dziś bardziej istotna będzie kwestia wyboru lokalizacji, decyzja czy ma to być dom, mieszkanie czy apartament. Jeśli już z tym się uporamy, pozostaje wówczas pochylić się nad mnogością rozwiązań architektonicznych, stylistycznych i technicznych. Weźmy na przykład kwestię zaprojektowania i wykonania łazienki w naszym domu czy mieszkaniu. Zasadniczo przy projektowaniu i wyposażaniu tego pomieszczenia najczęściej odwiedzać będziemy salon płytek. To tam znajdziemy mnóstwo przeróżnych rozwiązań, wzorów, jak i inspiracji.

Czy salon płytek może nas czymś zaskoczyć?

Właśnie, wydaje się, że wszystko już znamy. Płytki do naszej łazienki są przecież w przeróżnych kształtach, kolorach, wielkościach. Tak samo materiały: granit, ceramika, kamień, marmur. W zasadzie wydaje nam się, że obecnie nie ma już żadnego efektu zaskoczenia. A nam często zależy, by nasza łazienka była niecodzienna, inspirująca, a jednocześnie przyjazna nam i naszym wyobrażeniom. I rok 2018 stał się w tym zakresie dość przełomowym. Każdy profesjonalny salon płytek posiada w swej ofercie w tym roku płytki z efektem 3D -0 http://dagmaplytki.pl/?id=blog&post=plytki-3d.

Czym wyróżniają się płytki z efektem 3D?

Rozwój technologiczny, jaki obserwujemy w każdej dziedzinie naszego życia, pozwala nam dziś na tworzenie i korzystanie z takich rozwiązań, które jeszcze niedawno pozostawały tylko w sferze marzeń i iluzji. Takim przykładem rozwoju są płytki z efektem 3D, czyli trójwymiarowym. Wyróżnia je przede wszystkim inna powierzchnia, gdyż nie są one gładkie, posiadają wyraźnie zarysowaną fakturę, która może przybierać przeróżne kształty, od figur geometrycznych, poprzez przeróżne wzory i tylko fantazja twórcy jest tu ograniczeniem.

Co nam da zastosowanie płytek 3D w łazience?

Odpowiadając jednym słowem – ogrom zupełnie nowych możliwości aranżacyjnych. Najpierw wybierzmy sobie i odwiedźmy profesjonalny salon płytek, gdzie płytki trójwymiarowe są już w ofercie. Pracownicy na pewno chętnie nam pokażą, jak takie płytki mogą odmienić naszą łazienkę. Pierwszym elementem, który dostrzeżemy, będzie na pewno ich odmienny wygląd. Ale nie tylko to jest tutaj ważne. Równie istotnym, a być może nawet istotniejszym, jest powstający efekt wizualny w wyniku padającego na płytki światła. Wówczas czujemy się, jakbyśmy przenieśli się do innej, trójwymiarowej przestrzeni, gdzie światło jest reżyserem naszego postrzegania.

Czy płytki 3D ożywią i wzbogacą naszą łazienkę?

Oczywiście, trójwymiarowe płytki stworzą przede wszystkim zupełnie inną przestrzeń, pozwolą nam uzyskać zupełnie inne efekty aranżacyjne. Warto pokusić się o takie zaaranżowanie naszej łazienki, by płytki 3D wkomponować. Odpłacą się nam nietuzinkowością i na pewno wzbudzą podziw i uznanie wielu osób. Wyobraźmy sobie, jak wiele możliwości zmiany wyglądu naszej łazienki przed nami otwierają. Przede wszystkim nasze wnętrze będzie ożywione, a ściany zaczną dekorować to pomieszczenie.

Czy płytki z efektem 3D nadają się tylko do łazienki?

Płytki trójwymiarowe, a więc z efektem 3D, są doskonałym wyborem nie tylko do łazienki. To nasza inwencja twórcza i zdolności aranżacyjne powinny być tutaj jedynymi hamulcami ich zastosowań. Takie płytki będą niebywałą atrakcją zarówno w salonie, kuchni jak i innych pomieszczeniach. Po prostu warto je zastosować tam, gdzie chcemy i gdzie można w pełni wykorzystać ich walory użytkowe. Sprawdzą się one w miejscach, gdzie wizualna iluzja wprowadzi ożywienie, a nie chaos.